11:33 PM Kā darbojas ģeneratori? |
Maiņstrāvas ģenerators ir auto uzlādes sistēmas sastāvdaļa. Kopā ar akumulatoru tas nodrošina elektroenerģijas padevi transportlīdzekļa elektriskajām detaļām. Ierīces angliskais nosaukums (alternator) ir cēlies no maiņstrāvas termina (alternating current - AC).
Kā darbojas ģeneratori?
Ģeneratora galvenās daļas ir:
- Rotors un starteris
- Diožu taisngriezis (vai taisngrieža tilts)
- Sprieguma regulators
Rotors un starteris ir divi lieli magnēti. Tos ar siksnu virza vara vadu rāmīša iekšpusē, lai iegūtu magnētisko lauku. Izmantojot skriemeli un siksnu, griezes moments no dzinēja tiek pārsūtīts uz komplektējošām daļām, kas ļauj rotoram griezties ar lielu ātrumu. Starteris ražo spriegumu un elektrību, kas tiek pārsūtīta uz diožu mezglu. Šis mezgls pārveido maiņstrāvu līdzstrāvā, kas nepieciešama akumulatora barošanai. Galvenais sprieguma regulatora mērķis ir aizsargāt ģeneratoru, tāpēc tas uzrauga ģeneratora un akumulatora spriegumu un vajadzības gadījumā tos regulē. Ģeneratoriem parasti ir alumīnija korpuss un vairāki dzesēšanas ventilatori, lai izkliedētu siltumenerģiju, kas saražota kopā ar elektrību.
Kādas ir ģeneratora darbības traucējumu pazīmes un cēloņi?
- oBrīdinājuma indikators uz mērinstrumentu paneļa. Ja ģeneratora spriegums ir pārāk augsts vai pārāk zems, indikators nodziest. Sākotnēji tas var iedegties tikai uz sekundi, piemēram, ieslēdzot radio vai stikla tīrītājus.
- Gaismas kļūst blāvas vai pārāk gaišas vai sāk mirgot. Ja ģenerators vairs nespēj saražot pietiekoši daudz elektrības, lukturi nesaņems pietiekoši daudz elektroenerģijas, lai izstarotu spilgtu gaismu, un kļūst blāvi. Tomēr dažās mūsdienu automašīnās ģeneratori ir ieprogrammēti, lai noteiktā secībā piegādātu elektrību komplektējošām daļām. Piemēram, priekšējie lukturi būs prioritāte, savukārt sildītājs vai radio - mazāk nozīmīgi. Visa saražotā enerģija tiks piegādāta tiem.
- Izlādēts akumulators. Automašīnas elektroierīces darbina ar ģeneratoru vai akumulatoru. Ja ģenerators ir bojāts, akumulators kļūst par galveno elektroenerģijas avotu. Taču tas nevar ilgt bezgalīgi, un galu galā tas izlādējas.
- Bojāti vadi un/vai savienotāji. Ģenerators pats var nebūt vainīgs, taču ver būt bojāti vadi un savienotāji. Jauda tiek ražota, taču netiek nodota.
- Vaļīgas vai bojātas siksnas. Siksnas liek rotoriem griezties, tādēļ visas to problēmas ietekmē ģeneratora darbību. Vaļīgas vai bojātas komplektējošās daļas liek mezglam nepareizi darboties.
- Rūcošas vai gaudojošas skaņas. Nolietoti, kļūmaini vai bojāti elementi, tādi kā bukses, skriemeļi un gultņi, var radīt šādas dīvainas skaņas.
- Apgrūtināta iedarbināšana un bieža apstāšanās. Šīs problēmas parasti izraisa izlādējies akumulators. Vai nu akumulators ir bojāts, vai arī var notikt ģeneratora atteice.
Ja rodas kāda no iepriekš uzskaitītajām problēmām, jums vajadzētu pēc iespējas ātrāk pārbaudīt automašīnu. Jūs nekad nevarat zināt, kad sistēma pilnībā pārstās darboties. Ja jūs nevēlaties iestrēgt nekurienes vidū, labāk veiciet piesardzības pasākumus. AUTODOC ir vadošais auto daļu veikals jūsu BMW.
Vai jūtaties nedaudz sarūgtināts, jo jūsu transportlīdzeklis vairs pienācīgi nedarbojas? Mēs jums palīdzēsim uzlabot šo situāciju!
Mūsu preču klāsts ir milzīgs, un jūs noteikti atradīsiet visu nepieciešamo: akumulatorus, maiņstrāvas ģeneratorus, eļļas, bremzes utt. Izmantojot mūsu zemās cenas, izpārdošanas un atlaides, jūs varēsiet atļauties augsti kvalitatīvu preču iegādi un salabot transportlīdzekli īsā laikā.
Всего комментариев: 0 | |